Handmade tvoření

Trubičky z podmáslí

NA TĚSTO

250 g másla + na omaštění trubiček 250 g hladké mouky 6–7 lžic podmáslí 2 žloutky, prošlehané s kapkou mléka moučkový cukr na poprášení NA NÁPLŇ 220 g krupicového cukru 110 g bílků 2 lžíce meruňkového džemu

PŘÍPRAVA

Máslo rychle nastrouhejte nahrubo na struhadle, přidejte zbytek surovin kromě žloutků a moučkového cukru a velmi rychle zpracujte těsto. Zabalte je do potravinářské fólie a dejte do lednice alespoň na 12 hodin. Poté z těsta vyválejte asi 4 mm vysoký plát a nařežte jej na 3 cm široké a 30 cm dlouhé pruhy. Potřete je rozšlehaným žloutkem. Formičky na trubičky v rukách lehce omastěte máslem a naviňte na ně proužky těsta (těsto přikládejte nenatřenou stranou). Začínejte namotávat od užší strany formičky tak, aby každý závit vždy asi o centimetr překrýval ten předchozí. Konec návinu musí končit pod trubičkou, aby se spoj při pečení neuvolnil. Pečte v troubě rozehřáté na 180 °C asi 18 minut dozlatova.

Po upečení trubičky opatrně krouživými pohyby sundejte a nechte vychladnout. ■ Na náplň vsypte do rendlíku polovinu cukru, přidejte trochu vody a svařte cukrový rozvar k teplotě 120 °C. Bílky vyšlehejte do pevného sněhu a ve dvou dávkách přidejte zbylý cukr. Do sněhu potom ihned tenkým pramínkem přilijte cukrový rozvar a šlehejte, aby byl sníh patřičně tuhý. Nakonec do vlažného sněhu zapracujte i meruňkový džem. ■ Ihned dejte sníh do sáčku a naplňte trubičky. Na závěr pocukrujte.

Exit mobile version